SOSYAL TESİS YÖNETİM

 

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için ön koşul harekettir. Site sosyal tesisleri bu gereksinimi karşılamak günün stresinden uzaklaşıp keyifli zamanların ve toplu yaşamın gereği olarak oluşturulur. Fitness merkezinde form korunur, jogging ve bisiklet parkurunda hareketin önemi kavranır. Tenis kortu, basketbol, voleybol sahalarında spor yapmanın keyfine varılır. Kapalı havuz, sauna, Türk hamamında vücut yorgunluktan arındırılır. Özetle, sosyal tesisler ve etkinliklerle yaşam enerjisi tazelenir.

Son yıllarda ortak yaşamı daha cazip ve yaşanabilir bir hale getirebilmek adına özellikle büyük site ve toplu konutlarda birçok sosyal tesis alanı inşa edilmektedir. Günümüzde site, rezidans, iş merkezleri veya toplu yaşam alanlarını barındıran yapıların en büyük ayrıcalıkları sosyal tesislerin tüm sakinlerin hizmetine sunulmasıdır.
 
Basketbol, futbol, mini golf, fitness, açık/kapalı yüzme havuzları, sauna, hamam, buhar odası, masaj salonu, oyun ve sinema salonları, misafir ağırlama odaları, toplantı salonları, çocuk oyun alanları, parklar, kütüphane, kafe vb. birçok alanda tesis edilmiş bu sosyal tesisler hem sakinlerin günlük streslerini atmalarını hem de sosyalleşmelerini sağlamaktadır.
 
Sitelerde tesis edilmiş sosyal alanlar ailenizle gezip dinlenebileceğiniz, çocuklarınız oyun oynayabileceği, günün yorgunluğunu ve stresini atabileceğiniz yerler olması sebebiyle bu alanların iyi işletilmesi, temiz ve güvenli olması şarttır.
 
Ancak tamda bu noktada ortak bir alanda ve payda da yaşamak zorunda olan sakinlerin bu tesisleri nasıl kullanması gerektiği konusu her büyük sitede olduğu gibi yine büyük tartışmalar yaratan problemlerden biridir. Bu tesislerin kimler tarafından, ne zaman, nasıl ve hangi şartlarda kullanılması gerekliliğine dair kuralar manzumesi siteler için olmazsa olmaz süreçlerden biridir.
 
Bu gelişim beraberinde, bu sosyal merkezlerin hizmet kalitesinde birtakım sıkıntılar getirmiştir. Site yönetimleri, bilgi düzeyi eksik ve kalifiye olmayan personeller istihdam ederek farkında olmadan insan sağlığına olumsuz etki etki yaratacak durumlar yaratmaktadır. Öyle ki bu durumların bazıları kanuni olarak da suç unsuru içermektedir.
 
Mono Profesyonel Yönetim; tüm bu ortak tesislerin yasalara uygun, verimli, maliyet analizleri yapılmış, hakkaniyetli ve huzur verici bir şekilde bir kullanılması adına yönetim kurullarıyla istişare ederek tesis planlamalarının yapılmasını, doğru ürün tedarikini, kullanım saatlerinin belirlenmesini, profesyonel personel ttedarikini, işletilmesini, periyodik bakımının ve temizliğinin gerçekleştirilmesini sağlar.
 
Yukarda belirttiğimiz tüm bu süreçlerin gerçekleştirilmediği bir ortamdaki sosyal tesisler sakinler arasında kişisel gerginliğe yol açarken bir taraftan can/mal güvenliğinin ihlaline hatta sağlık problemlerine sebebiyet verebilecek durumlara yol açar.

 

Spor Tesis Yönetim Hizmetleri

  • Sosyal tesis kuralları ( hatırlatmalar)
  • Fitness kuralları
  • Jogging kuralları
  • Spor tesisi kuralları
  • Havuz kuralları
  • Sauna kuralları
  • Yeşil alan kullanım
  • Site kafeterya çalışma ve kullanım kuralları