ONLİNE ANTRENMAN

Online Antrenman Desteği

Online Antrenman ve Online Diyet, pandemi döngüsüyle birlikte kendimizi ve çevremizi korumak amacı ile uzun süre evde kaldığımız süreçte daha kalıcı bir hal aldı. Uzun yıllardır sadece “program” desteği olarak sağlanan Online Antrenman Desteği, DMY Sports ekibi tarafından stüdyo ortamında olduğu gibi bireysel bir hizmet olarak yerini aldı.

Online Antrenman Danışmanlığı Nedir?

Kalabalık spor salonları,  gerek hijyen kuralları gerek sosyal mesafe kuralları gereği birçok birey için kaygı verici sosyal tesisler haline dönüştü. Böyleyece Online Antrenman danışmanlığı daha fazla ön plana çıktı.

Rutin yaşamda ise seyahat, hareketli ve zamansız yaşamın bize getirdiği birtakım yükler meydana gelmekteydi. Hem sağlıklı bir yaşam istiyor hem de her şey zaman kaybı olmadan olsun çözümlensin istiyorduk. Sağlıklı ve sürdürülebilir yaşam rutininde Dmy Sports ailesi olarak ne zaman isterseniz yanınızda olabileceğimiz bir hizmet paketi tasarladık. Türkiye geneli ve Avrupa’da pek çok farklı danışan profiline hizmet vermekteyiz.

 

Online Birebir Antrenman Sistemi Nasıl İşler?

Boynun,omurganın,  dizlerin ve ayakların tamamen göründüğü ön,arka, sağ-sol yan açılardan çekilmiş birer boydan fotoğraf ile sağlık formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Duruş –  Postür; ayakta, otururken veya uzanırken vücudumuzu nasıl konumlandırdığımız ile ilgilidir. İyi bir duruş, yer çekimine karşı doğru miktarda kas kasılmasını ve destekli vücut parçalarının doğru bir şekilde hizalanmasıyla ilişkilidir. Postürel kaslar ayrıca hareket esnasında dengemizi de koruyarak daha güvenli hareket etmemize destek olurlar.

Antrenörlerimizle yapacağınız online ön görüşme sonrası postür analizi yapılacak ve hedefleriniz doğrultusunda size uygun, kişiselleştirilmiş antrenman programını, planlanan ortak saat dilimlerinde birebir olarak uygulamaya başlayacaksınız.

Hedefler belirlenirken bireyin egzersiz tercihleri uzmanlar tarafından yönetilmelidir. Salt bir pilates seansının kilo kontrolünde yetersiz olabileceği, salt bir direnç çalışmasının ise postürel problemler için tek başına yeterli olmadığını biliyoruz. Sürdürülebilir bir rutinin temelinde hareket etme becerisinin geliştirilmesi ve kişinin tek başına güvenli spor yapabilir duruma gelmesi önem arz eder.

Online antrenman; siz nerede olursanız size eşlik eden, size uygun hazırlanmış bir planın eğitmen tarafından birebir olarak uygulandığı oldukça pratik bir sistemdir. Online antrenmanda amaç evde egzersiz yapma alışkanlığı kazandırmak, kişinin hedefi doğrultusunda kişiye özel bir egzersiz planı oluşturmaktır.  Temel prensipleri öğrendikten sonra çantanıza atacağınız ufak ve pratik ekipmanlar desteğiyle antrenmanın sürdürülebilir bir rutinde kalmasını sağlayabileceksiniz.

Kilo alma, kilo verme veya kilo kontrolü noktasında beslenme desteğiyle yürütülen bu süreçte antrenmanlarınızda amaç, hedefiniz olacaktır.

Online Diyet Danışmanlığı Nedir?

Yoğun iş temposu, kalabalık şehirlerde zamanla yarış, trafik, hareketsiz bir yaşam veya seyahatler hepimizin beslenmesini etkilemektedir. Bu süreçte çeşitli nedenlerden diyetisyene gitmek sizin için pek mümkün olmayabilir veya size danışmanlık yapmasını istediğiniz diyetisyenle farklı şehirlerde olabilirsiniz.

Dünyanın her yerinden her an size ulaşım imkânı sağlayan online diyet programı; anlık takipleriniz, sormak istediğiniz sorular için ayrılacak zaman diyetisyeniniz tarafından organize edilerek, size en uygun takvim oluşturulur.

Online diyet programı tamamen sizin sağlık parametrelerinize uygun bir şekilde diyetisyeniniz tarafından planlanan bir süreç olup, yaşam biçiminize uygun ve sürdürülebilir olması amaçlanarak planlanır.

Online diyet süresince amacımız; beslenmenin hayatımızın her anında olduğu gibi diyetisyene ulaşmanın her an kolay olduğu, bireyin kısıtlı zaman diliminde veya diyetisyene ulaşım sağlayamadığı koşullarda sosyal ağlarla diyet programını birebir planlamak ve diyetin yaşam biçimine uyumlu hale getirmeyi sağlamaktır.

Online Diyet Süreci Nasıl Devam Eder?

Süreçte öncelikle diyetisyeninizle paylaşacağınız kan parametreleri ve 3 günlük besin raporu sonrasında yapacağımız FaceTime görüşmesi ile diyetiniz, diyetisyen tarafından birebir planlanacaktır.

Online Antrenman ve Online Diyet Hizmetlerini Ayrı Ayrı Alabilir miyim?

Antrenman ve Diyet hizmetini birlikte alabileceğiniz gibi, sadece ihtiyacınız olan hizmeti de tercih edebilirsiniz.

Online antrenman hakkında detaylı bilgi için iletişime gidin.